TR | EN
Sektörüm: İnşaat
BİZ SİZİ ARAYALIM
BİZ SİZİ ARAYALIM

JCB DrivelineCover

06 Eyl 2012

 

JCB DrivelineCover Güç Aktarma Grubu Koruma Paketi Artık Türkiye'de

JCB marka makinaların aralıksız çalışabilmesi, ancak yetkili servislerde yapılacak düzenli bakımlarla mümkündür. Düzenli bakımı yapılan makinaların daha güvenilir ve daha yüksek bir ikinci el değerine sahip olduğu tüm dünyada kabul görmüş bir gerçektir.

Bilindiği gibi, JCB'nin dünyada lider konumda olduğu kazıcı-yükleyici ve teleskobik yükleyicilerin güç aktarma grubunu oluşturan dizel motor, şanzuman, ön ve arka akslar, JCB tarafından tasarlanıp üretilmektedir. JCB'nin şanzuman ve aks üretimi konusundaki tecrübesi, kazıcı-yükleyicinin ilk geliştirildiği döneme kadar uzanmaktadır.

JCB, uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve ürününe duyduğu güvenin bir neticesi olarak, kazıcı-yükleyici ve teleskobik yükleyicileri için, JCB DrivelineCover adı altında, sadece güç aktarma grubuna 1 yıl veya 1.000 saatten başlayıp, 6 yıl veya 6.000 saate kadar uzatılmış garanti vermektedir.

Inovasyonda Öncü

Kazıcı-yükleyici ve teleskobik yükleyicilerde dünya lideri olan JCB, inovasyona verdiği önem ve yatırımların neticesinde, sektörde ilklerin yaratıcısı olmuştur.

JCB'nin üretimini gerçekleştirdiği şanzuman seçeneklerini 4 vitesli manuel, 4 vitesli tam otomatik ve 6 vitesli tork kilit sistemli tam otomatik olarak sıralayabiliriz. JCB, Torquelock “Tork Kilit Sistemi”ni, kazıcı-yükleyicilerde ilk uygulayan firma olarak, uzun mesafeli yol giden makinalarda %25'e varan yakıt tasarrufu yaratmıştır.

JCB, dizel motor üretimine 2005 yılında başlamış, çok kısa bir süre içinde ürettiği motorlar kalitesini ve dayanıklılığını kanıtlamıştır. Bugün kazıcı-yükleyici, teleskobik yükleyici, 13 ton ile 20 ton arası paletli ve lastik tekerlekli ekskavatörlerde JCB'nin 4.4 litrelik motoru kullanılmaktadır.

Yukarıda listelenen parçaların hasarlanması sonucu değişmesi gereken parça ve yağlar hariç diğer tüm parçalar kapsam dışıdır. JCB DrivelineCover - Güç Aktarma Grubu Koruma Paketi kapsamında özellikle belirtilmeyen herhangi bir güç aktarım parçası, JCB DrivelineCover tarafından kapsanmayacaktır. Bu ve diğer detaylı bilgiler için SİF İş Makinaları Satış Noktaları ve Yetkili Servisleri'nden bilgi alabilirsiniz.

JCB DrivelineCover Güç Aktarma Grubu Koruma Paketi Dahilinde Uzatılmış Garantinin Kapsamı

Motor

Motor bloğu, silindir kapak (emme ve eksoz valfleri hariç), krank ve eksantirik şaftı, biyel kol ve pistonlar (segmanlar hariç), zamanlama dişlileri, turbo, devir daim pompası, volan, montaj braketleri ve motora bağlı ECU ve selenoidler.

 

Şanzuman

Şanzuman gövdesi dahil tüm iç parçalar (kavrama paketi sac ve balatalar ve keçeler hariç), tork, tork kilit sistemi, şanzuman üzerindeki selenoidler ve müşürler.

 

Akslar

Keçeler, fren/LSD sac ve balataları hariç aks gövdeleri ve tüm iç parçaları.